Python v ČR

Python a práce

Používá vůbec někdo Python? Ano! Jde o jazyk vhodný k výuce nebo skriptování, ale to neznamená, že jej nepoužívají firmy z celého světa a nepíšou se v něm rozsáhlé projekty.

Ve světě Python používají např. Blender 3D, Google (YouTube!), Dropbox, Disqus, IBM, Instagram, Lucasfilm, Mozilla, NASA, Spotify, Walt Disney, a mnoho dalších – mimo jiné také spousta vědeckých organizací včetně švýcarského CERNu.

Python u nás

Chci být na seznamu


Jak najít práci?

Jak najít Python programátory?

  • Přijď na sraz a poptej se tam. Promluv si s reálnými lidmi, nadchni je, zlákej je, zjisti jaké mají možnosti a požadavky.
  • Popros svou společnost, aby sponzorovala příští PyCon CZ nebo PyCon SK. Obě konference jsou jedinečnou příležitostí promluvit si s 400+ vývojáři z celé střední Evropy.
  • Sepiš si inzerát a konkretizuj jej, aspoň do tvaru něčeho jako "hledám nadšence/nájemného profíka na krátkodobý projekt ve stylu CMS s galerií, nejspíš v Djangu, platím penězi". Čím víc bude lidsky od srdíčka a čím méně to budou odrážky ve stylu poptáváme/nabízíme, tím více lidí to zaujme. Nezapomeň napsat do jaké míry je možná práce na dálku.
  • Napiš inzerát na diskuse django-cs a py.cz (viz hlavní stránka) a na Facebookovou skupinu. Čte je mnoho českých a slovenských Pythonistů.
  • Nepřehlcuj žádnou z diskusí. Inzeráty jsou vítány, jsou zadarmo a bez omezení, ale pokud se to zvrhne, nemusí to tak zůstat.
  • Pošli inzerát na globální nástěnku nabídek – ta uveřejňuje nabídky zdarma, jen je potřeba se registrovat. Nabídka se pak objeví i na Twitter účtu @pyjobo. Inzeruj nabídku na pracovních serverech: Jobs.cz, StartupJobs.cz, …

Chci, aby bylo víc Pythonistů!

My taky! Máme na to dokonce neziskovku Pyvec. Můžeš se zapojit a s naší misí nám pomoci.

Pokud zastupuješ nějakou firmu, můžeš nás sponzorovat (číslo účtu). Přes Pyvec se peníze rozdělí na dílčí projekty. Podporujeme např. srazy a workshopy pro dámy – PyLadies, DjangoGirls.

Budeme také rádi, pokud nám napíšete success story o tom, jak jste Python použili u vás a jak vám to usnadnilo práci a co vše jste s ním dokázali. Takovou zkušenost zde rádi uveřejníme, klidně i na samostatné stránce, s logem apod.